Hemen her zaman dirençli ve sağlıklı kalmak için genetik olarak kodlanmışlardır, İşte Regenera Activa sistemi bu sağlıklı ve güçlü saç köklerinden özel bir hücre süspansiyonu hazırlayarak problemli saçlı deri bölgelerine bu süspansiyonun uygulanması ve buradaki hasta ve cansız saç köklerine destek olması mantığına dayanmaktadır.

Kulak arkası bölgedeki saçlardan 3-4 adet saç kökünü acısız ve ağrısız şekilde alırız. Alınan bu saç köklerini Regenera Activa sisteminde özel bir süper hücre süspansiyonuna dönüştürüp tamamen kendi dokunuzdan özel bir saç dökülme tedavisi hazırlarız.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Kulak arkası bölgedeki saçlardan 3-4 adet saç kökünü acısız ve ağrısız şekilde alırız.
Alınan bu saç kökleri Regenera Activa sisteminde özel hücre süspansiyonuna dönüştürülüp tamamen kendi dokunuzdan özel bir saç dökülme tedavisi hazırlarız. Tedavi genelde TEK SEANSTIR.
İkinci seansa belki birkaç yıl sonra ihtiyaç duyulabilir.

  • Otolog (kişinin kendi hücrelerinden)
  • Tek Seans
  • Tedavi Süresi 30 Dakika

Regenera Activa Uygulandıktan Sonra Günlük Hayatı Etkiler Mi?

Regenera Activa minimal düzeyde ağrı içeren, traşsız bir yöntemdir. Tedavi uygulandıktan sonra herhangi bir bakıma gerek yoktur.
Uygulamadan sonra hastamız günlük yaşamına devam edebilir.

Regenera Activa Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Kişiden kişiye değişmekle beraber etkisi tam olarak 3 – 4 ay sonra görürüz.
Ancak görsel olarak asıl etkisini 6 aydan sonra gösterir.

Regenera Activa Saç Ekimine Alternatif Midir?

Alternatif değil, yardımcı ve önemli bir yöntemdir. Genç yaşta saç kaybı yaşayan hastalar saç ekimi için 25 – 27 yaşına kadar beklemek durumundadırlar.

Bu dönemde Regenera Activa gibi önemli bir tedavi  yöntemi ile dökülmenin yavaşlatılması ve azaltılması çok önemlidir. Saç ekimi uygulaması sırasında alınan binlerce saç kökünden sadece 3 – 4 tanesi kullanılarak hazırlanan Regenera Activa tedavisi hızla iyileşme ve ekilen saçları hızlı, güçlü çıkması için çok önemli bir destektir.

Regenera Activa Androgenetik Alopesi Sorununun Çözümüne Nasıl Yardımcı Olur?

Regenera Activa, Androgenetik Alopesi’nin daha fazla ilerlemesini dengeler ve durdurur.

Ayrıca etkisi sayesinde zayıflayan ve dökülmeye yüz tutmuş saç köklerine daha fazla canlılık sağlar. Zamanla yeni saç çıkışı gerçekleşir.