İnsanların yaşlarının ilerlemesi ile ciltlerinde bozulmalar görülür. Cilt yaş ilerledikçe elastik yapısını kaybetmeye başlar. Bunların yanı sıra yer çekimi etkisi, kullanılan alkol veya sigara, stres gibi birçok etki ile yüzde sarkmalar kaçınılmaz olur.İple Yüz Germe

Estetik alanında yüzde oluşan sarkmaları düzenleyen birçok yöntem bulunmaktadır. Peelingdolgu gibi birçok estetik yöntemleri ile yüzde oluşan sarkmaların önüne geçilmeye çalışılmaktadır. İple yüz germe ise oldukça etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Yüz kısmında yaşanılan sorunları ortadan kaldırmaktadır.

İple Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle lokal anestezi yapılmaktadır. Yapılacak olan lokal anestezi temizlenen cilde krem ile yapılmaktadır. Anestezi etkisine sahip olan kremler kişinin herhangi bir acı hissetmesini önlemektedir. Bu işlemler sonrasında önceden doktor tarafından çizilerek belirlenen germe işleminin yapılacağı bölgeye çok ince uçlu iğne ya da kanüller kontrollü bir şekilde içeri yerleştirilir.

Polidioksanon, cerrahi bir ip türüdür. Bu ip cildin alt kısmını birbirlerine çapraz olacak şekilde yerleştirilmektedir. Yapılan çapraz yerleştirme sayesinde ipin dokulara daha sıkı bir şekilde tutunmasını sağlamaktadır. İp yerleştirme işlemi sonrasında belirlenen germe oranına göre cilt istenildiği gibi gerilir.

İple yüz germe uygulamasında kullanılan iplere vücut olumlu bir şekilde yaklaşmaktadır. İpler sayesinde cilt için önemli olan kolajen üretimi tetiklenir. Bu sayede cilt kendini daha güçlü bir hale getirir.