Gençlik Aşılanabilir Mi?

Gençlik aşısı ,en çok merak edilen cilt sıkılaştırıcı ve cilt yenileyici işlemlerinden birisidir.

Gençlik aşıları,  temel maddesi yani olmazsa olmazı cildimize nem veren Hyaluronik asit  olan enjeksiyona hazır sıvılardır. .Bunun yanı sıra çeşitli aminoasitler, vitaminler, antioksidanlar ve  peptitlerle içerikleri güçlendirilir ve sağladıkları faydalar artırılır. .

Peki faydaları nelerdir?

Yoğun nem ve antioksidan içerikleri sayesinde cilde parlaklık verir, hem de dış etkenlere karşı koruyucu bir kalkan oluştururlar.

İçerdikleri Peptit ve aminoasitlerle cildimizin bağdokusunun ana maddesi olan kolajen ve elastin sentezini artırarak cildinizin sıkılaşmasını sağlarlar.

Antiaging etki dediğimiz tıpkı bir aşı gibi cilt yıpranmasına karşı koruyuculuk özelliği olan, cildimizin nem ayarının düzenleyen birçok uyarıcı ürünü bir arada içeren kokteyldir.

Redermalizasyon da dediğimiz bu işlem hem ‘cilt gençliğini koruma’, hem de tedavi edici özelliği bulunduğu için 20 yaşın üzerinde herkese ve her cilt tipine uygulanabilir.

Cilde canlılık, nem ve elastikiyet kazandırarak, doku onarımı ile cildin yenilenmesini sağlayan hyaluronik asit hem cildin yaşlanmasını önler hem de dolgu, botoks, radyofrekans ve mezoterapi gibi diğer anti-aging uygulamaları ile tamamlayıcı bir tedavi olarak kullanılabilir.  Redermalizasyon işlemi cildin canlanıp nem kazanması, elastikiyetin artırılması, ince kırışıklıkların giderilmesi ve lekelerin açılmasın da etkinlik sağlar.

Gençlik aşısı için önerilen tedavi süresi 2-4 hafta arayla ortalama 2 ya da 4 seanstır. Ayrıca aşının 6 ayda bir tekrarlanması da etkisinin uzun süre devam etmesini sağlar. Gençlik iksiri tüm yüz, göz altları, boyun, dekolte bölgesi, el bölgesine uygulanabilir.  Uygulama sonucunda cildin kalitesinde artma, kırışıklar ve sarkmalarda azalma, cilt lekelerinde azalma görülür. Saf hyaluronik olması nedeniyle alerjik reaksiyona sebebiyet vermez. Uygulanan bölgede geçici olarak hafif şişkinlik, kızarıklık veya morluk görülebilir ancak bu ekiler kalıcı değildir. Gençlik aşısı işlemi, cildinize uygunluğunun değerlendirilmesi ve risk alınmaması açısından doktorunuz tarafından yapılmalıdır.

Gençlik aşılanabilir mi?

  • Evet , gençlik aşılanabilir bir kavramdır. Manevi olarak kişinin sağlıklı bir ruh haline sahip olması, kendisiyle barışık olması, genç görünmesinde çok büyük bir etkendir. 
  • Aşı deyince tabi ki grip aşısı gibi koldan yapılan bir iğneyi kastetmiyoruz. Damar yolundan verilen Glutatyon, C vitamini  gibi takviyelerle de gençleşme sağlayabiliyoruz.
  • Bir de aslında satış dilinde gençlik aşısı olarak yerleşmiş, çeşitli içerikte gençleştirici sıvılarla yaptığımız mezoterapi uygulamamız var . Bu sıvılar, piyasada çok farklı marka ve isimlerle anılmakta fakat aslında hepsinde  ortak olarak bulunan madde; çapraz bağsız yani cilt altında tamamen eriyen hyaluronik asittir. Hyaluronik asite ilaveten, farklı faydalarla öne çıkan farklı içeriklere sahiptirler.. Bu uygulamada esas amaç, kolajen ve elastin sentezini uyararak cildin sıkılaşması, nem oranının artması, daha parlak ve genç bir cilde sahip olmaktır. 
  •  Yılda 2-3 uygulama ile başarılı sonuçlar alınmaktadır.