AquaPeel uygulaması herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek olmaksızın, ağrısız ve acısız bir şekilde su basıncı ve vakum gücü kullanılarak medikal bir cilt bakımı olarak 20 dakika gibi kısa bir sürede yapılan uygulamanın adıdır. Tek seferde temizleme, peeling, siyah nokta temizliği, nemlendirme sağlar. Cilt yenileme ve cilt gençleştirme etkisi vardır. Lekelerde açılma sağlar ve sivilceye neden olan bakterileri temizler. Tıkanık gözeneklerin ve pürüzlü cildin iyileştirilmesini sağlar. AquaPeel uygulaması ile cildin, bakım için kullanılan ürünlerden daha iyi faydalanabilmesi amaçlanır.

Aqua Peel Aşamaları Nelerdir?

  1. Adım – Temizleme & Peeling: AquaAHA; içeriğinde düşük oranda AHA (Alfa Hidroksit Asit) bulunan solüsyon ile AQUAPEEL cildin ihtiyacına göre 5-10 dakika uygulanır. Ölü dokuların temizlenmesi ve gözeneklerin açılmasını sağlar. Bu işlemin hemen ardından “Ekstraksiyon” uygulamasına geçilir.
  2. Adım – Ekstraksiyon: AquaSA; içeriğinde düşük oranda bulunan SA (Salisilikasit) solüsyon ile AQUA PEEL Cildin ihtiyacına göre 5-10 dakika uygulanır. Cildin alt katmanlarına kadar salisilik asitin emilmesini sağlar. Birçok iltihaptan, cilt rahatsızlığına sebep olan çoğu bakteri ve parazitden cildin temizlenmesini sağlar. Bu işlemin hemen ardından ise son adım olan “Hidrasyon & Beslenme” adımına geçilir.
  3. Adım – Hidrasyon & Beslenme: İçeriğinde yatıştırıcı ve nemlendirici aktif maddelerin bulunduğu solüsyon ile AquaPeel cildin ihtiyacına göre 5-10 dk uygulanır. Aqua AHA ve AquaSA basamaklarından sonra cildin yatışması ve bol nem almasına yardımcı olur. Genellikle yatıştırıcı ve besleyici bir maske ile cildi sakinleştirerek bakımı tamamlarız.

Aqua Peel Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Yüzdeki bariz kırışıklıklar, koyu lekeler ve aknelerin giderilmesini sağlar.

Tıkalı gözeneklerin açılması ve gözenek içinin temizlenmesi, pürüzlü cildin hemen iyileştirilmesini sağlar.

Cildin temizlenmesi, nem dengesinin sağlanmasında etkilidir.

Antioksidan etki sağlar.

Çok kısa bir sürede cildin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlar.

Aqua Peel ile daha genç görünen, pürüzsüz ve ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olabilirsiniz.